Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wolontariat

Czcionka:

Zostań Wolontariuszem!!!!

            Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Duninowie poszukuje kandydatów na wolontariuszy, czyli osób wyrażających chęć niesienia pomocy potrzebującym: samotnym, starszym, niepełnosprawnym oraz dzieciom.

            Zgodnie z ustawą z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie ( Dz.U. z 2014r., poz. 1118 ) wolontariuszem może być każda osoba fizyczna, która dobrowolnie i bez wynagrodzenia wykonuje świadczenia na rzecz uprawnionych organizacji i instytucji na zasadach określonych w w/w ustawie.

            Jeśli zastanawiasz się dlaczego warto zostać wolontariuszem to odpowiedź jest prosta:

dla własnej satysfakcji, aktywnego spędzania wolnego czasu, zdobywania ciekawych doświadczeń życiowych, jak również zawodowych. Wolontariat to także sposób na odkrywanie swoich nowych zainteresowań i umiejętności mogących pozytywnie wpłynąć na twoje życie.

            Twoja empatia, wrażliwość na drugiego człowieka, altruizm, bezinteresowność połączone ze znajomością programów komputerowych, języków obcych, przedmiotów humanistycznych bądź ścisłych, zdolności muzyczne, plastyczne i wiele innych, mogą okazać się nieocenione.

Aby zostać wolontariuszem należy:

1. Spotkać się z koordynatorem wolontariatu GOPS, w celu określenia własnych potrzeb, zapoznania się z ofertą wolontariacką, regulaminem bhp, prawami i obowiązkami wolontariusza i innymi aspektami prawnymi.

2. Podpisać porozumienie. W przypadku osoby niepełnoletniej porozumienie oprócz wolontariusza podpisują jego rodzice/prawni opiekunowie.

Co oferujemy ?

  • przygotowanie i wprowadzenie do pracy
  • stałą pomoc w rozwiązywaniu bieżących problemów
  • zaświadczenie o wykonywaniu świadczeń wolontarystycznych
  • udział w bezpłatnych szkoleniach
  • możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego
  • rozwijanie własnych pasji i zainteresowań
  • możliwość poznania ciekawych i wyjątkowych ludzi

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Wrzesień 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Imieniny